Tenerife počasí

Tenerife počasí patří ke skvostům Tenerife. Tento ostrov člověk může navštívit v jakémkoli ročním období a vždycky se zjeví v něčem tak příjemném. V letním období je počasí na Tenerife jako stvořené pro kouipání a lenivou rekreaci, přitom teploty nedosahují závratných teplot, jako v jiných přímořských destinacích, ale neuvěřitelně příjemné teploučko. V zimě naopak počasí vybízí k procházkám, hraní golfu a dalším outdoorovým aktivitám. V zimě mnoho lidí pobývá na Tenerife proto, aby se vyhnulo mrazivým a sychravým zimám na kontinentu. Zejména starší lidé a lidé nemocní, např. s atopickým ekzémem tráví tak zimu ve velice přívětivém klimatu Tenerife, s ideálními teplotami a příjemným čistým přímořským vzduchem. Prostě počasí na Tenerife pro našince nemá chybu.

 

Aktuální počasí na Tenerife a Tenerife počasí tento týden - jih ostrova

Das Wetter in Los Cristianos

Aktuální počasí na Tenerife a Tenerife počasí tento týden - sever ostrova

Das Wetter in Puerto de la Cruz

Tenerife počasí v lednu

Zimní měsíce jsou samozřejmě na Tenerife nejchladnější, ale co to znamená? V lednu se denní teploty pohybují v jižní části Tenerife kolem dvaceti stupňů, na severu Tenerife o stupínek až dva níže. Noční teploty klesají k patnácti. Místy může vanout trochu nepříjemný vítr. Ale i tak počasí na Tenerife v lednu je úplně ideální na cestování, pokud člověk není úplně rozmazlený, tak si v klidu zaplave v moři.

Tenerife počasí v únoru

Leden a únor si jsou na Tenerife velice podobné. Počasí na Tenerife v únoru je velice příjemné, srážek je málo a teplota přes den stoupá ke dvaceti stupňům. V noci klesá k patnacti a proto pokud má někdo rád večerní procházky, tak to chce nějaký svetr, nebo lehčí bundu.  Kdo nemá rád rozpálené pláže, ale je mu příjemně i kolem dvacítky, tak si klidně taky rád zaplave v moři. A pro turistiku? Počasí na Tenerife v únoru úplně ideální.

Tenerife počasí v březnu

Počasí v březnu je posledním "zimním měsícem na Tenerife".

V březnu se teplota na Tenerife dostává na průměrnou hodnotu okolo magických dvaceti stupňů a srážek už také výrazně ubývá v porovnání se zimními měsíci. V tomno období březen až květen jezdí hodně lidí zha turistikou, protože koupání je sice možné, ale spíše pro otrlejší.

Tenerife počasí v dubnu

Počasí na Tenerife v dubnu se začíná lámat. I když je to vzhledem k charakteru počasí na Tenerife trochu nadsazené. Počasí v dubnu je na Tenerife moc příjemné. Denní teploty se již výrazněji odpoutávají od dvacítky, takže člověk může távit venku celý den bez nějakého teplejšího počasí. Tenerife počasí v dubnu je na Tenerife jarním počasím.

Tenerife počasí v květnu

Počasí na Tenerife v květnu již většinou definitivně překoná zimní období a teplota začíná stoupat do velice příznivých hodnot. Počasí na Tenerife v květnu je moc příjemné a je ideální hlavně na cestování. Teploty mají přes den příjemných cca 22°C. Moře je ale v květnu stále ještě studenější, takže pro běžné rekreanty to není na dlouhé koupání. Řešením je pro citlivější koupat se v hotelových bazénech. Pokud chcete trávit celé dny u može a koupat se v moři, tak počasí na Tenerife v květnu ještě není to pravé.

Tenerife počasí v červnu

Průměrné denní teploty se na Tenerife v červnu konečně přehoupnou přes magickou dvacítku, maximální denní teploty pak dosahují nádherných pětadvacet.

Tenerife počasí v červenci

Krásné letní počasí na Tenerife je v červenci. Velice příjemné teploty zejména pro ty, kteří nepotřebují tropická vedra. Počasí je vhodné na koupání i na cestování. Příhodně teplé počasí je i v přes noc, které přímo vybízí na večerní procházky u moře.

Tenerife počasí v srpnu

Počasí na Tenerife v srpnu patří podle dlouhodobých statistik k nejteplejším měsícům na ostrově Tenerife. Nejvyšší teploty mohou atakovat třicítky, ale v průměru je přes den slunečno a teplota kolem pětadvaceti stupňů. Noci jsou také velice teplé a většinou nespadnou pod dvacítku. Tenerife počasí v srpnu je tudíž nejvhodnější pro pobyt u moře a pro koupání. Cestování je ale také možné, protože neprší a ve vyšších polohách příjemně fouká.

Tenerife počasí v září

V září se již začíná počasí lámat, přece jen teploty dosahují maxim v srpnu. I tak je počasí na Tenerife v září stále super a určitě vybízí k návštěvě.

Tenerife počasí v říjnu

Tenerife počasí v říjnu

Tenerife počasí v listopadu

Tenerife počasí v listopadu

Tenerife počasí v prosinci

Tenerife počasí v prosinci

Tenerife počasí, Tenerife počasí v květnu.