Ostrov Tenerife

Ostrov Tenerife je největší ze sedmi kanárských ostrovů. Ostrov Tenerife má rozlohu velkou asi jako čtyři Prahy (cca 2.000 km2) a žije tam téměř milion obyvatel. Je zajímavostí, že ačkoli jsou na kontinentálním Španělsku Pyreneje, na ostrově Tenerife je nejvyšší vrchol Španělska Pico de Teide (3.718 m n.m.).
Větší část ostrova Tenerife tvoří pohoří. Oblast kolem Pico de Teide byla vyhlášena za Národní park a je na seznamu světového dědictví UNESCO. Svojí povahou i podnebím se odlišuje severní a jižní část ostrova Tenerife. Severní část je trochu vlhčí, s nižší průměrnou teplotou a je celkem úrodná. Jižní část ostrova Tenerife je naopak vyprahlejší, skalnatější, teplejší s téměř nepřetržitým slunečním svitem a z toho důvodu také turisticky vyhledávanějším.

Ostrov Tenerife:

Ostrov Tenerife

Ostrov Tenerife - Hlavní město

Hlavním městem ostrova Tenerife je Santa Cruz de Tenerife. Město má klasické historické jádro, kde je hodně obchodů, restaurací, muzeí, památek… Je zde i docela bouřlivý noční život. Pokud nemáte dost času, tak na jeho prohlídku nepotřebujete ani celý den.
Pro někoho může být zajímavý i veliký přístav, kde kotví obrovské kontejnerové lodě a také lodě výletní.

Pláže na Ostrově Tenerife

Ostrov Tenerife si zamiluje každý, kdo je posedlý mořem a plážemi. Moře je tady nádherně čisté, protože ostrov Tenerife je neustále omýván mořem. A pláže? To je opravdová lahůdka. Na ostrově Tenerife jsou krásné dlouhé pláže, i malinké schované. Na některých z nich nenarazíte na živáčka. Pokud máte rádi společnost, tak zůstanete na frekventovanějších s dozorem plavčíků. Pláže jsou písčité i s obláskovými kamínky. Světlejší i tmavší... Prostě všehochuť.

Pokud milujete surfování, tak se určitě vydáte na pláž El Medano. Pokud se o surfování zajímáte, tak toto místo jste už určitě slyšeli.

Ostrov Tenerife - Severní část ostrova

Severní část ostrova Tenerife je chráněná přece jen před spalujícími paprsky slunce, protože svahy z vysokého pohoří jsou nakloněné na sever. V této části ostrova Tenerife je více zeleně, bujnější vegetace, trochu častěji prší a pro život obyvatel je příznivější. Proto mnoho zdejších lidí bydlí v severní části ostrova Tenerife a za prací dojíždějí na jih, kde kvete turismus. Podívejte se na detailnější počasí na Tenerife.

Ostrov Tenerife - Jižní část ostrova

Jižní část ostrova Tenerife je tak trochu zrcadlovým obrazem severu. Jižní svahy pohoří jsou vystavené téměř celoročnímu sluníčku, takže země je vyprahlejší, teploty jsou tady o trochu vyšší a hlavně je vhodnější pro trávení dovolené u moře na pláži. Tomu odpovídají i resorty jižní části ostrova Tenerife jako Costa Adeje, Playa de las Américas, El Médano, Golf Del Sur, Los Cristianos a mnohé další...

Ostrov Tenerife - Pico del Teide

Skvostem ostrova Tenerife je zcela poprávem nejvyšší hora Španělského království. Je dominantou národního parku Las Canadas Del Teide a dosahuje hezkých 3717 m n.m. Vrchol je dobře dostupný pomocí lanové dráhy, ale kdo miluje outdoor aktivity a nemá praxi z takovýchto výšek, tak může vylézt na vrchol pěšky, aniž by se vystavoval nějakému riziku. Velkým přínosem je to, že klima je na Ostrově Tenerife stálé a nehrozí tak nebezpečí číhající v takovýchto výškách třeba v Alpách. Svěží oceánský vzduch a nádherné výhledy jsou bonusem pro všechny, kteří na vrchol ostrova Tenerife vylezou. Dejte ale pozor - je nutné si předem zzajistit jednorázové povolení pro vstup na tento vrchol ostrova Tenerife

..

Ostrov Tenerife - Masca

Návštěvníky Tenerife lákají často rokle, které kdysi vytvořilo moře. Nejkrásnější rokle, Masca, leží v severozápadním cípu ostrova. Touto roklí je povoleno jít jen na vlastní nebezpečí, nicméně mnoho turistů tuto kouzelnou cestu podnikne. Z obce Masca na pláž Masca překonáte převýšení 650 metrů, je proto nezbytné mít vhodné boty. Skutečně nezapomenutelná cesta trvající přibližně tři hodiny. Jelikož se Vám každou chvíli odkrývají nové pohledy na různorodá skalní seskupení i rozličnou floru, doporučuji nechat si více času a cestou dělat zastávky na focení a jídlo. Z pláže Masca se do nejbližšího městečka, Los Gigantes, dostanete pouze lodní dopravou. Lodě jezdí v sezóně každou půlhodinu až do 17:30hod, mimo sezónu po hodině do 16:30hod. Je nutné lístek objednat den předem v předprodeji, nebo na tel. 922 861 918, případně 922 867 049.
Z Vašeho ubytování v Piedra Hincadě je Masca dosažitelná autobusem. Doporučuji jet v 9:14 hod autobusem 473 ze stanice Aqua Dulce, v 9:36 hod přestoupit na autobus 462 ve stanici Varadero a v 10:35 v Santiagu del Teide na autobus 355. V 10:55 hod jste v obci Masca, takže zpět můžete jet lodí do Los Gigantes v 15:30hod, nebo 16:30 hod (cesta lodí ca 30 minut). Po koupání v Los Gigantes můžete jet do Piedra Hincady autobusem 494 v 19 hod. (informace z ledna roku 2016)
 

Ostrov Tenerife